بلاگ

طرح کاشی

طرح کاشی آشپزخانه - بهترین طرح کاشی - طرح کاشی جدید

طرح کاشی

طرح کاشی یکی از مهم ترین متریال های آشپزخانه است، طرح و رنگ کاشی می تواند در زیبایی و جذابیت طراحی داخلی آشپزخانه و … تاثیرگذار باشد ، پس بهتر است در انتخاب طرح کاشی حساس باشید. در حال حاضر طرح کاشی ها در انواع مختلف و رنگ های مختلف موجود هستند، بنابراین بهتر است با توجه به دکوراسیونی که کاشی در آن قرار می گیرد، طرح کاشی را انتخاب کنید.

طرح کاشی زیبا

کاشی ها مواد بادوامی هستند که به صورت ردیفی چیده می شوند و می توانند سطوح را به خوبی پوشش دهند . نوع دکوراسیون محیط می تواند در انتخاب طرح کاشی تاثیرگذار باشد، بنابراین بهتر است در انتخاب طرح کاشی به دکوراسیون این قسمت از خانه توجه زیادی داشته باشید.

طرح کاشی آشپزخانه طرح دار و ساده

طرح کاشی ، رنگ و محصول کاشی های آشپزخانه می تواند بر ظاهر و احساس دکوراسیون داخلی آشپزخانه تاثیر بگذارد . آشپزخانه تنها قسمتی از خانه است که می توانید از طرح کاشی  مختلف استفاده کنید . برای دیوار پشتی اجاق گاز و دیوار پشت سینک می توانید ازطرح  کاشی های مختلف استفاده کنید.

طرح کاشی های گلدار و طرح دار نوعی طرح کاشی با طراحی خوب برای دیوار پشت سینک و پشت اجاق گاز هستند و می توانید این نوع کاشی ها را روی بقیه دیوار آشپزخانه و کاشی ها در این نقاط نصب کنید.

در این مطلب انواع طرح کاشی مدرن و جدید آشپزخانه ( کاشی بین کابینتی ) را در اختیار شما دوستان عزیز قرار داده ایم که امیدواریم به این مجموعه  طرح کاشی علاقه مند شده و از آن ها ایده بگیرید. دیوارها را با نقوش بپوشانید و رنگ زیبایی را انتخاب کنید.

اهمیت طرح کاشی

طرح کاشی و طرح سرامیک یکی از مهم ترین قسمت های طراحی در هر خانه ای است و شما با ویژگی های متنوعی برای انتخاب طرح کاشی روبرو خواهید شد. هنگام خرید کاشی و سرامیک باید به چند نکته توجه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب طرح کاشی را داشته باشید.

صرف نظر از کیفیت، طرح کاشی و سرامیک موضوع بسیار مهمی است که باید در نظر گرفته شود. البته این گفته به این معنی نیست که کیفیت کاشی و سرامیک مهم نیست! با این حال، این مقاله موضوع بحث ما نیست، زمانی که با انواع طرح کاشی و سرامیک آشنا می شویم، می توان از خواص ساختاری محصولات نیز صحبت کرد.

همچنین در این مقاله قصد داریم تنها جدیدترین طرح کاشی را ارائه دهیم;. تا آنجا که به کیفیت مربوط می شود، توصیه هایی برای انتخاب بهترین طرح کاشی می توان ارائه داد، اما انتخاب طرح کاشی و سرامیک یک موضوع سلیقه ای است و بر اساس ترجیحات شخصی شما و دکوراسیون منزل شما متفاوت خواهد بود.

شیک ترین طرح کاشی آشپزخانه

بر خلاف تصور بسیاری از افراد، شیک بودن به معنای لوکس بودن هیچ محصولی از طرح کاشی و سرامیک نیست! در بین جدیدترین طرح کاشی آشپزخانه باید مدلی را انتخاب کنید که با طرح و رنگ اتاق همخوانی داشته باشد تا بتواند خود را به خوبی نشان دهد.

در بین طرح کاشی های معرف و زیبا می‌توان اشاره کرد به:

 • کاشی‌های پازلی
 • کاشی‌های لوزی
 • طرح کاشی کاشی‌های متالیک فلزی
 • کاشی براق و انعکاس دهنده

البته به طور کلی به این موارد اشاره شده است و باز هم بسته به محیط باید با عوامل دیگری مانند مساحت فضا، نوع دکوری که می خواهید اجرا کنید، نورپردازی مورد نظر مقایسه کنید.

طرح کاشی و سرامیک مدرن

در نقوش طرح  کاشی و سرامیک اثری از طرح و نقش سنتی و پیچیده نیست و طرح و نقش این طرح کاشی و سرامیک ساده و در عین حال منحصر به فرد شده است.

جدیدترین طرح کاشی و سرامیک عبارتند از:

 • طرح کاشی کاشی سرامیک مات
 • کاشی‌های مدل چوب
 • طرح کاشی کاشی‌های متالیک فلزی
 • طرح کاشی کاشی سرامیک بدون طرح
 • کاشی سرامیک با رنگ خنثی

زیباترین طرح کاشی دیوار

طرح کاشی های دیوار علاوه بر مسائل کیفی، از نظر ظاهری نقش پر رنگ تری نسبت به سرامیک های کف دارند، بنابراین طرح کاشی در انتخاب کاشی دیوار بسیار مهم است. در بین جدیدترین مدل های کاشی و سرامیک باید از مدلی استفاده کنید که نقش و نگار خیلی تند نداشته باشد و رنگ مناسبی داشته باشد.

از جمله این موارد می توان به:

 • طرح کاشی کاشی آجری
 • طرح کاشی کاشی منقوش
 • طرح کاشی کاشی طرح چوب
 • طرح کاشی کاشی شیشه‌ای
 • طرح کاشی کاشی سه بعدی

طرح کاشی سه بعدی نوع جدیدی از کاشی است که به دلیل طراحی و نقش خاصی که دارد طرفداران کمی دارد و مراحل نصب آن نسبت به سایر انواع کاشی دشوارتر است اما می توان از آن به عنوان کاشی با طرح و نقش خاص استفاده کرد.

جدیدترین طرح کاشی

زمانی که تصمیم به خرید از مدل های جدید طرح کاشی و سرامیک، علاوه بر طرح و نقش، کیفیت نیز اهمیت پیدا می کند، اما در این مقاله قصد نداریم در مورد هزینه های کیفی کاشی و سرامیک صحبت کنیم. امروزه برخلاف گذشته مدل های مختلفی از کاشی و سرامیک وجود دارد که می توان آنها را با توجه به سلیقه و ترجیحات شخصی انتخاب کرد.

این نوع مدل ها برای طرح کاشی عبارتند از:

 • طرح کاشی کاشی‌های مات
 • طرح کاشی بافت دار
 • طرح کاشی کاشی باریک و بلند
 • کاشی طرح چوب و پارکت

توجه داشته باشید که تمام موارد گفته شده تنها بخش بسیار کوچکی از تنوع بسیار زیاد انواع طرح کاشی سرامیک است.

طرح کاشی جدید 2023

به عنوان آخرین بخش از معرفی جدید‌ترین مدل طرح کاشی سرامیک، به معرفی مدل‌های ترند سال 2023 می‌پردازیم. در سال جدید مانند سال‌های گذشته انواع و اقسام مختلفی از طرح کاشی سرامیک وارد بازار شده و ترند می‌شوند که از معروف‌ترین آن‌ها در سال ۲۰۲۲ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاشی سرامیک طرح کاشی شش ضلعی
 • کاشی سرامیک طرح طرح کاشی اسلیت
 • کاشی سرامیک طرح کاشی مشکی مات
 • کاشی سرامیک با طرح کاشی نقوش پیچیده
 • کاشی سرامیک شفاف مدل طرح کاشی آدامسی

با نگاهی به مدل های جدید طرح کاشی و سرامیک و ویژگی های آنها، در ادامه به معرفی و تشریح جدیدترین مدل های کاشی و سرامیک می پردازیم.

کاشی های براق و بازتابنده طرح کاشی

طرح کاشی ها و سرامیک های براق و انعکاسی بهترین گزینه خرید برای آشپزخانه با فضای محدود و کوچک هستند. زیرا حتی اگر رنگ طرح کاشی ها تیره باشد، می توانند نور را در محیط پخش و منعکس کنند و محیط را بزرگتر از آنچه هست جلوه دهند.

علاوه بر این، طرح کاشی و سرامیک براق که یکی از جدیدترین طرح کاشی های سرامیک است، می تواند جلوه ای خیره کننده به فضا ببخشد! به طور کلی، این یکی از ویژگی های جدایی ناپذیر طرح کاشی های سرامیکی براق است که باعث می شود فضا بهتر از آنچه هست به نظر برسد.

از خوبی های طرح کاشی

یکی دیگر از خوبی های انواع طرح کاشی و سرامیک لعابدار چه برای منزل این است که می توانید از این نوع کاشی در هر نوع طراحی طرح کاشی و دکوراسیونی استفاده کنید.  طرح کاشی و سرامیک براق و درخشان با هر نوع وسایل تزیینی و انواع تزیینات سازگار است و اگر می خواهید از تزئینات خاص استفاده کنید می تواند مناسب ترین انتخاب باشد.

این نوع سیمان امروزه بیشترین محبوبیت را برای دکوراسیون داخلی دارد و طرفداران زیادی پیدا کرده است. به همین دلیل امروزه استفاده از بلوک های بتنی هوادهی بیشتر از سایر انواع بلوک های بتنی رایج شده است.

طرح کاشی کاشی مات

در انتهای مخالف یک طرح کاشی سرامیکی بازتابنده براق، یک طرح کاشی مات قرار دارد. این مدل که یکی از جدیدترین مدل های طرح کاشی و سرامیک می باشد جلوه ای بسیار خاص و زیبا دارد اما به دلیل همین ویژگی دوست داشتنی آن سخت است و زیاد رایج نیست اما همچنان طرفداران خود را دارد.

این نوع طرح کاشی و سرامیک همانطور که از نامش پیداست اغلب با رنگ های تیره تولید می شود و نور را منعکس نمی کند، بنابراین برای محیط های کوچک مناسب نیست. زیرا باعث می شود اتاق کوچکتر به نظر برسد و افراد احساس تنگی کنند.

توجه به انعکاس نور در طرح کاشی

همچنین با توجه به عدم انعکاس و جذب نور در این سرامیک ها، در صورت استفاده از طرح کاشی و سرامیک براق، باید کمی بیشتر روی نورپردازی کار کنید تا بتوانید نور محیط را به خوبی تنظیم کنید. البته باید فهمید که فضایی با طرح کاشی و سرامیک مات و تیره در صورت نصب نور با رنگ و شدت مناسب جلوه بسیار عالی و خاصی خواهد داشت.

امروزه از این نوع طرح کاشی و سرامیک اغلب در دکوراسیون های مدرن و فردی استفاده می شود، چه در آشپزخانه و چه جاهای دیگر، فضا نباید زیاد شلوغ باشد. زیرا خود طرح کاشی و سرامیک مات فضا را کوچکتر می کند

طرح کاشی های آبی فیروزه ای

این نوع طرح کاشی که معمولا به رنگ های آبی و سبز دریایی دیده می شود، شاید در قسمت های دیگر اتاق چندان پرطرفدار نباشد، اما قطعا یکی از بهترین رنگ های موجود در بازار برای دکوراسیون آشپزخانه است و این حس را به شما القا می کند.

شنا در امواج دریا طرح کاشی ها نیز مانند الگوی براق نور را منعکس می کنند و برخی از الگوها حالت موجی دارند. این طرح کاشی عمدتاً در محیط های کوچک استفاده می شود و رنگ آبی منبع آرامش، روشنایی و کاهش استرس است.

البته همانطور که گفته شد این رنگ از طرح کاشی و سرامیک در دسته کاشی و سرامیک براق قرار می گیرد اما به دلیل منحصر به فرد بودن به صورت جداگانه به آن اشاره شده است. این نوع میز سرامیکی به دلیل رنگ متمایزی که دارد ظرافت بیشتری دارد و نمی تواند مشکل جداگانه ای برای انتخاب آن ایجاد کند. لازم به ذکر است که طرح کاشی و سرامیک فیروزه ای موجود در لیست جدیدترین مدل های کاشی و سرامیک، محصول اخیر نبوده و سال هاست که تولید می شود، اما به دلیل زیبایی و محبوبیت خود همواره باقی مانده است.

در بازار و هر ساله با مدل های جدید به بازار عرضه شده است اگر به دنبال طراحی منحصر به فرد و زیبا و همچنین آرامش بخش و ضد استرس هستید، کاشی و سرامیک فیروزه ای می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای شما عزیزان باشد.

طرح کاشی در طرح های پازلی

اگر از طرفداران هنر مدرن هستید پیشنهاد می کنیم از طرح کاشی های پازلی استفاده کنید. این نوع طرح کاشی به دلیل چیدمانش دنیای شما را بسیار شیک و زیبا می کند. البته لازم به ذکر است که این انتخاب از لیست جدیدترین مدل های طرح کاشی بسیار خاص بوده و ویژگی های منحصر به فردی دارد که در ادامه به نمایش خواهیم گذاشت.

همانطور که طرح کاشی ها و طرح های هنری به سلیقه هرکسی نمی رسد، این نوع سرامیک نیز به مذاق همه نمی آید و برخی افراد بنا به سلیقه شخصی خود این نوع سرامیک را انتخاب می کنند.

بر خلاف سایر انواع طرح کاشی و سرامیک که دارای نظم خاصی هستند و اجزای تشکیل دهنده آنها از یک یا دو طرح تشکیل شده است، این الگوی کاشی و سرامیک دارای قطعات زیادی با طرح های مختلف در یک متراژ کوچک است. به عبارت دیگر در امتداد لبه های این نوع سرامیک بی نظمی خاصی مشاهده می شود.

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *